Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis: V Key Biscayne zatiaľ traja Slováci v hlavnej súťaži

TASR|19. mar 2003 o 12:11

Miami 19. marca (TASR) - Úvodnými zápasmi dvojhry mužov a žien odštartuje v stredu v americkom Miami druhý turnaj série Masters NASDAQ-100 Open (dotácia ...

Miami 19. marca (TASR) - Úvodnými zápasmi dvojhry mužov a žien odštartuje v stredu v americkom Miami druhý turnaj série Masters NASDAQ-100 Open (dotácia 3,25 milióna dolárov muži a 2,96 milióna ženy). Toto podujatie, ktoré bolo v minulosti viac známe pod označením Key Biscayne, je všeobecne považované za piaty neoficiálny grandslamový turnaj.

Slovenský tenis má v hlavnej súťaži zatiaľ troch zástupcov - Dominika Hrbatého, Karola Kučeru a Danielu Hantuchovú. Účasť si môže vybojovať ešte aj Karol Beck, no vo finále kvalifikácie bude musieť zdolať ťažkú prekážku, domáceho Roberta Kendricka, ktorý sa na turnaji v Delray Beach dostal až do semifinále.

V mužskom pavúku dvojhry je najvyššie nasedným hráčom svetová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt, minuloročný víťaz Američan Andre Agassi je dvojkou. Hrbatý sa v úvodnom kole stretne s Francúzom Nicolasom Escudem, s ktorým má priaznivú bilanciu 3:2 a Kučera s jedným z kvalifikantov. V singli žien je najvyššie nasadenou svetová jednotka, obhajkyňa titulu Serena Williamsová z USA, Hantuchová je turnajovou päťkou. Popradská rodáčka má v prvom kole voľný žreb, v druhom nastúpi proti víťazke zápasu Barbara Schetová (Rak.) - Alicia Moliková (Aus.)

Súvisiace články