Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: V Düsseldorfe hneď na úvod SP súboj rekordérov

TASR|16. máj 2003 o 16:48

Düsseldorf 16. mája (TASR) - V nemeckom Düsseldorfe v piatok vyžrebovali zloženie základných skupín 26. ročníka Svetového pohára družstiev tenistov ...

Düsseldorf 16. mája (TASR) - V nemeckom Düsseldorfe v piatok vyžrebovali zloženie základných skupín 26. ročníka Svetového pohára družstiev tenistov (2,1 milióna dolárov). Tradičné prestížne podujatie sa na antuke miestneho Rochusklubu bude hrať od 18. do 24. mája.

V červenej skupine figurujú rekordéri v počte víťazstiev vo World Team Cupe Španielsko a USA. Oba tímy už neoficiálne MS družstiev vyhrali štyrikrát a stretnú sa hneď v úvodnom dueli skupiny v nedeľu. Američania na poslednú chvíľu nahradili Rusko, ktoré sa odhlásilo po zranení Marata Safina. V červenej skupine hrajú ešte Česko a Austrália, v modrej okrem domácich Nemcov ešte Chile, Švédsko a obhajcovia trofeje z Argentíny.

Na listine víťazov SP družstiev figuruje aj Slovensko - v roku 2000 sa o cenný triumf pod vedením Miloslava Mečířa postarali Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák.

Žreb skupín SP družstiev v Düsseldorfe:

červená skupina:

Španielsko, Austrália, Česko, USA

modrá skupina:

Argentína, Nemecko, Chile, Švédsko

Súvisiace články