Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: V Austrálii nesúhlasia, aby Dokičová reprezentovala Juhosláviu

TASR|22. jan 2001 o 13:14

Melbourne 22. januára (TASR) - Napriek tomu, že 17-ročná tenistka Jelena Dokičová už prijala opäť juhoslovanské občianstvo a plánuje sa aj s blízkymi usadiť v tejto balkánskej krajine a naviac vypadla aj z grandslamového Australian Open, i naďalej zostáva

v Austrálii. Otec Damir, mama Liliana a mladší brat Savio bývajú v päťhviezdičkovom hoteli v Melbourne, kde kontroverzný Damir pripravuje vydať na internete svoje vyhlásenie pod názvom "Pravda a nič len pravda."

Podľa nemenovaného blízkeho priateľa rodiny Dokičovcov, by mal Damir v príbehu vyrozprávať svoju verziu viacerých konfliktov s novinármi, s predstaviteľmi Austrálskej tenisovej federácie i dôvody odchodu z krajiny protinožcov.

Damir Dokič, ktorý momentálne za interview požaduje od novinárov 100.000 dolárov, chce prerušiť akýkoľvek kontakt s Austráliou, kam v roku 1994 počas vojny v bývalej Juhoslávii aj s rodinou emigroval. Jeho dcéra chce reprezentovať svoju rodnú krajinu už v apríli v Pohári federácie, avšak s tým nesúhlasia v Austrálii, za ktorú doteraz hrala. "Jelena bude môcť hrať za Juhosláviu v Pohári federácie až za tri roky. Také sú pravidlá," uviedol šéf Austrálskej tenisovej federácie Geoff Pollard.

Súvisiace články