Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenis: V 2. kole Australian Open zo Slovákov Habšudová, Husárová a Hrbatý

TASR|16. jan 2001 o 13:01

Melbourne 16. januára (TASR) - Z dvojice slovenských tenistov, ktorá sa v utorok predstavila v 1. kole dvojhry úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open (dotácia 7,9 milióna dolárov) sa v Melbourne Parku viac darilo Karine Habšudovej, ktorá za

2:02 h zvíťazila nad izraelskou hráčkou Annou Smashnovou v troch setoch 6:7 (3), 6:4, 6:3 a v druhom kole nastúpi proti Ive Majoliovej z Chorvátska. Ladislav Švarc vo svojej premiére v hlavnej súťaži grandslamového turnaja prehral s Rainerom Schüttlerom z Nemecka v štyroch setoch 5:7, 6:4, 6:7 (4), 4:6 a so súťažou sa rozlúčil.

Z ôsmich slovenských reprezentantov, ktorí boli v akcii, sa do 2. kola okrem Habšudovej prebojovali ešte Janette Husárová a Dominik Hrbatý.

Skúsená 27-ročná Habšudová, ktorá figuruje v rebríčku WTA na 86. mieste, štartuje na Australian Open po jedenásty raz a desiatykrát postúpila z 1. kola. V úvodnom dejstve, ktoré trvalo 56 minút, mala síce slovenská fedcupová reprezentantka výborné prvé podanie, ale urobila nezvykle veľa nevynútených chýb, až 36, kým jej súperka (46. vo WTA) iba 14. Obidve hráčky zhodne trikrát prehrali svoje podanie, Izraelčanka ruského pôvodu ale rozhodla o zisku setu v tajbrejku, ktorý vyhrala 7:3. V druhom dejstve zlepšila bojnická rodáčka svoj pohyb na dvorci, oproti úvodnému setu urobila menej nevynútených chýb, pričom si podržala svoj servis a za 31 minút vyrovnala stav na 1:1.

V poslednej sade sa podarilo Habšudovej brejknúť svoju súperku v 4. hre, vzápätí svoj únik potvrdila a viedla 4:1. Umnou hrou si svoj náskok udržala a za 35 minút získala rozhodujúci set v pomere 6:3.

Švarc (249. v rebríčku ATP) sa do hlavnej súťaže prebojoval z kvalifikácie. Minuloročnému finalistovi bratislavského challengrového turnaja Schüttlerovi (60. v ATP) bol počas celého stretnutia viac ako vyrovnaný súperom. Po prehranom úvodnom sete sa 22-ročnému slovenskému reprezentantovi podarilo získať druhé dejstvo, no v tretej sade prehral v tajbrejku. O postupujúcom do 2. kola rozhodol posledný set, v ktorom mal viac šťastia na rakete nemecký tenista.

Výsledky - dvojhra - 1. kolo: KARINA HABŠUDOVÁ (SR) - Anna Smashnova 6:7 (3), 6:4, 6:3, LADISLAV ŠVARC (SR) - Rainer Schüttler (Nem.) 5:7, 6:4, 6:7 (4), 4:6.

Súvisiace články