Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Tenis: Ulihrach dostal dvojročný dištanc za doping

TASR|7. mar 2003 o 13:50

Praha 7. marca (TASR) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potrestala českého hráča Bohdana Ulihracha dvojročným zákazom činnosti za doping. Opakovaný ...

Praha 7. marca (TASR) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potrestala českého hráča Bohdana Ulihracha dvojročným zákazom činnosti za doping. Opakovaný test B-vzorky z turnaja v Moskve v októbri minulého roka potvrdil u 28-ročného daviscupového reprezentanta prítomnosť anabolického steroidu nandrolon.

Ulihrach v piatok vyhlásil, že ho informovali o dvojročnom zákaze činnosti, ale proti verdiktu sa chce odvolať. Zároveň požiadal o vypočutie v sídle ITF v Londýne. Skúsený český tenista je momentálne až na 101. mieste v Entry rebríčku ATP pre nasadzovanie na turnajoch, na konte má počas profikariéry tri turnajové tituly vo dvojhre. V tomto roku neštartoval pre svalové problémy na žiadnom turnaji.

Renomovaný český športový lekár Pavel Kolář tvrdí, že pozitívny dopingový nález u Ulihracha je "nelogický". Dôvodom je údajne skutočnosť, že českého hráča testovali krátko pred turnajom v Moskve i nedlho po ňom a vtedy boli výsledky negatívne.

mp fi

Súvisiace články