Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Tenis: Účasť Francúza Mathieua vo finále Davisovho pohára ohrozená

TASR|Publikované 28. okt 2002 o 20:28

Paríž 28. októbra (TASR) - Francúzsky daviscupový reprezentant a víťaz tohtoročných turnajov ATP v Moskve a Lyone Paul-Henri Mathieu pre svalové zranenie ...

Paríž 28. októbra (TASR) - Francúzsky daviscupový reprezentant a víťaz tohtoročných turnajov ATP v Moskve a Lyone Paul-Henri Mathieu pre svalové zranenie môže prísť o finálový zápas Davisovho pohára proti Rusku, ktorý je na programe koncom novembra.

V oficiálnom pondelňajšom stanovisku Francúzskej tenisovej federácie (FTF) sa uvádza, že zranenie 20-ročného Francúza, ktoré utrpel pri tréningu so svetovou jednotkou Lleytonom Hewittom v piatok počas turnaja v Bercy, je vážnejšie ako sa pôvodne predpokladalo. Röntgenové vyšetrenie ukázalo, že brušný sval tenistu je vážne poškodený, navyše má Francúz problémy i s rebrom. "Zranenie brušného svalu si vyžiada dobu liečenia dva až tri týždne, no ak sa preukáže i poškodenie rebrovej kosti, môže ísť až o päť týždňov," uviedol lekár francúzskej reprezentácie Bernard Montalvan. Finále Davisovho pohára je na programe v parížskej hale Bercy od 29. novembra do 1. decembra.

Súvisiace články