Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis: Tvrdé reakcie na Cashove vyhlásenie

Sportnet|4. okt 2001 o 00:00

Melbourne 14. januára (TASR) - Ohlasy na vyjadrenia bývalého austrálskeho tenistu a wimbledonského šampióna Pata Casha na adresu niektorých tenistiek na seba nedali dlho čakať.


Pat Cash

Cash sa o Lindsay Davenportovej vyjadril, že 189 cm vysoká a 79 kg vážiaca americká tenistka a svetová dvojka sa viac ako na hráčku podobá na neforemnú vrhačku guľou.

"Keď sa na ňu pozriete, poviete si, wow, tu nie je žiadna nádej, že sa stane tenistkou. Urobte z nej radšej vrhačku," týmito slovami opísal Cash Davenportovú.

Martina Hingisová a Lleyton Hewitt, obaja víťazi turnaja Adidas International v Sydney, adresovali Cashovi drsné odpovede.

"Myslím si, že Pat pravdepodobne otvára svoje ústa trochu často. Lindsay je skvelá hráčka a ak mám povedať pravdu, na svoju postavu je vo výbornej forme," odpovedal Cashovi jeho mladý austrálsky tenisový kolega.

"Ak by bol štyri alebo päť rokov svetovou jednotkou, rešpektovala by som ho ako hráča a ako legendu. On však bol často zranený, pretože, myslím si, sa nedokázal udržať na kvalitnej telesnej kondícii. Jeho vyhlásenie bolo smiešne," reagovala svetová ženská jednotka Švajčiarka Martina Hingisová.

"Som veľmi hrdá na to, čo som dokázala a kam som sa dostala. Myslím si, že výsledky hovoria za všetko," odpovedala Cashovi trojnásobná víťazka na grandslamových turnajoch a olympijská víťazka z Atlanty 1996 Lindsay Davenportová.

Súvisiace články