Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Tenis: Turnaj v Indian Wells pravdepodobne znovu bez sestier Williamsových

TASR|Publikované 11. nov 2002 o 10:42

Los Angeles 11. novembra (TASR) - Dve momentálne najlepšie svetové tenistky, sestry Serena a Venus Williamsové, v nasledujúcej sezóne pravdepodobne ...

Los Angeles 11. novembra (TASR) - Dve momentálne najlepšie svetové tenistky, sestry Serena a Venus Williamsové, v nasledujúcej sezóne pravdepodobne znovu nezaradia do svojho programu prestížny turnaj v Indian Wells, zarátavaný do série Masters. Dôvodom sú rasistické poznámky, ktoré si vypočuli na svoju adresu na tomto podujatí v roku 2001.

"Rada by som hrala tam, kde ma ľudia radi vidia. A fanúšikovia v Los Angeles ma majú radi. Myslím si však, že dosť veľká skupina ľudí si našu prítomnosť v Indian Wells neželá," povedala svetová jednotka Serena Williamsová po víťazstve nad Jennifer Capriatiovou v semifinále Turnaja majsteriek v Los Angeles. "Na udalosti z roku 2001 nikdy nezabudnem. Boli to ťažké chvíle, aké zažije iba málo ľudí," dodala Venus.

Sestry Williamsové si znepriatelili divákov v Indian Wells v roku 2001, keď tesne pred ich vzájomným duelom v semifinále staršia Venus odvolala svoju účasť, za čo ju diváci vypískali. Na druhý deň vo finále rovnako reagovali na Serenu, čo ich otec Richard označil za rasistický útok na jeho rodinu. Tento rok diváci "klan" Williamsových v Indian Wells nevideli, vo finále zvíťazila slovenská tenistka Daniela Hantuchová nad bývalou svetovou jednotkou Švajčiarkou Martinou Hingisovou 6:3, 6:4.

Súvisiace články