Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tenis: Trofeje Asha a Perryho sa budú dražiť

TASR|Publikované 21. máj 2002 o 15:36

Londýn 21. mája (TASR) - Prestížne trofeje, ktoré vyhrali legendárni tenisti Arthur Ashe a Fred Perry, si zberatelia cenných suvenírov budú môcť na ...

Londýn 21. mája (TASR) - Prestížne trofeje, ktoré vyhrali legendárni tenisti Arthur Ashe a Fred Perry, si zberatelia cenných suvenírov budú môcť na budúci mesiac kúpiť na dražbe v londýnskej aukčnej sále Christieďs.

V aukčnej ponuke figuruje Ashova trofej z neoficiálnych majstrovstiev sveta v roku 1975, ktorú čierny tenista získal po víťazstve nad ďalšou tenisovou legendou Björnom Borgom. Jej kúpna cena by sa podľa odborníkov mohla vyšplhať až na 90.000 libier. Na predaj je aj Perryho víťazná trofej z grandslamového turnaja vo Wimbledone z roku 1934. Predstavitelia aukčného domu Christieďs očakávajú, že sa nájde záujemca, ktorý bude ochotný za ňu zaplatiť 45.000 libier.

"Sme nadšení, že sa tieto predmety ocitnú na našej dražbe. Arthur Ashe je jeden z najväčších tenisových hrdinov a ponúkaná trofej je o to cennejšia, že ju získal ako svetový hráč číslo jeden a bola pre jeho kariéru veľmi dôležitá. Fred Perry bol posledným Britom, ktorý vyhral turnaj vo Wimbledone a zisk trofeje z roku 1934 odštartoval jeho skvelú kariéru," povedala tenisová špecialistka Christieďs Lucy Clarková.

Američan Ashe sa stal v roku 1968 po víťazstve na US Open prvým tenistom tmavej pleti, ktorý triumfoval na grandslamovom turnaji. Zomrel v roku 1993 vo veku 49 rokov na následky ochorenia AIDS. Perrymu sa ako prvému v histórii podarilo získať tituly na všetkých štyroch grandslamoch, hoci nie v tom istom roku. Zomrel ako 85-ročný v roku 1995.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.