Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis: Tretí triumf Austrálčanov na SP družstiev

TASR|26. máj 2001 o 19:27

Düsseldorf 26. mája (TASR) - Víťazmi Svetového pohára tenisových družstiev sa v nemeckom Düsseldorfe stali reprezentanti Austrálie, ktorí vo finálovom stretnutí zdolali Rusko 2:1. O rozhodujúci bod pre "protininožcov" sa zaslúžili v záverečnej štvorhre Scott Draper s Waynom Arthursom, ktorý zdolali pár Jevgenij Kafeľnikov, Marat Safin v troch setoch 7:6 (5), 1:6, 6:4. Austrálčania tak zaknihovali svoj tretí triumf v tejto tímovej súťaži, keď predtým sa tešili zo zisku trofeje v rokoch 1979 a 1999.

Ruskí tenisti už po druhý raz za sebou stroskotali vo finále, keď minulý rok podľahli slovenským reprezentantom, ktorí na tohtoročnom Svetovom pohári družstiev neštartovali. Prvý bod pre Austrálčanov vybojoval jeden z najväčších talentov súčasného mužského tenistu Lleyton Hewitt, ktorý zdolal v dvoch setoch Marata Safina 6:3, 6:4. Do druhej dvojhry mal za Austráliu pôvodne nastúpiť dvojnásobný víťaz US Open Patrick Rafter, no v dôsledku zápalu lakťa sa rozhodol zápas neabsolvovať a šetriť sa tak na druhý gradslamový turnaj roka Roland Garros, ktorý sa začína v pondelok. Proti Jevgenijovi Kafeľnikovovi tak nastúpil Scot Draper, ktorý podľahol oylmpijského víťazovi zo Sydney v dvoch setoch 2:6, 4:6.

Hlas Lleytona Hewitta: "Teší ma, že Austrália sa po tretí raz stala víťazom Svetového pohára a ja som navyše zdolal Safina, ktorý bude na Roland Garros nasadený ako číslo 2. Myslím, že proti Maratovi som zohral jeden zo svojich najlepších antukových zápasov v kariére, dobre som podával i returnoval a robil som minimum chýb. Momentálne sa cítim vo veľmi dobrej forme a neprekvapilo by ma, aky by som sa v Paríži prebojoval až do finále."

SP družstiev - finále:

Austrália - Rusko 2:1

Lleyton Hewitt - Marat Safin 6:3, 6:4

Scott Draper - Jevgenij Kafeľnikov 2:6, 4:6

Scott Draper/Wayne Arthurs - Jevgenij Kafeľnikov/Marat Safin 7:6 (5), 1:6, 6:4 la mp

Súvisiace články