Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Trénerom Nemca Nikolasa Kiefera je opäť Bob Brett

TASR|23. dec 2001 o 15:17

Hamburg 23. decembra (TASR) - Nemecký tenista Nicolas Kiefer po dlhom hľadaní si našiel opäť staronového trénera, ktorým sa stal jeho bývalý kouč Bob ...

Hamburg 23. decembra (TASR) - Nemecký tenista Nicolas Kiefer po dlhom hľadaní si našiel opäť staronového trénera, ktorým sa stal jeho bývalý kouč Bob Brett. V posledných dvoch rokoch, ktoré uplynuli od ich rozchodu, spolupracoval Kiefer so Svenom Gröneveldom a Larsom Wahlgrenom.

"Áno, je to pravda, opäť spolupracujem s Bobom," potvrdil informáciu o svojom staronovom koučovi Kiefer.

Do Austrálie s nemeckým tenistom Bob Brett nepôjde, ale Kiefera bude sprevádzať jeden z trénerov Brettovej tenisovej akadémie v Paríži, Francúz Farid Bentaous.

"Momentálne už celý týždeň trénujeme v Monte Carlo a môžem konštatovať, že nám to zatiaľ klape," povedal 24-ročný nemecký tenista.

Vo svojich najťažších časoch si Kiefer spomenul na úspešné obdobie počas spolupráce s Bretton. Za jeho vtedajšiu neústupčivosť a nekompromisnosť mu už ďakuje. Veď práve počas bývalej spolupráce s Brettom dosiahol svoje výrazné úspechy, keď postúpil do semifinále Turnaja majstrov ATP v roku 1999 v nemeckom Hannoveri a 4. januára 2000 bol dokonca na 4. mieste svetového rebríčku.

Súvisiace články