Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenis: Toronto môže prísť o prestížny tenisový turnaj

TASR|17. aug 2001 o 12:46

Toronto 17. augusta (TASR) - Mesto Toronto môže v blízkej budúcnosti prísť o prestížny mužský tenisový turnaj pokiaľ nezabezpečí sumu 15 miliónov kanadských ...

Toronto 17. augusta (TASR) - Mesto Toronto môže v blízkej budúcnosti prísť o prestížny mužský tenisový turnaj pokiaľ nezabezpečí sumu 15 miliónov kanadských dolárov na výstavbu nového centrálneho dvorca. V opačnom prípade sa jeden z 13 najväčších turnajov presunie do Montrealu, v ktorom pred piatimi rokmi investovali 28 miliónov kanadských dolárov do modernizácie tenisového areálu Stade de Maurier.

Toronto sa dostalo pod paľbu kritiky počas turnaja žien WTA Rogers AT&T Cup, ktorý v tomto meste prebieha tento týždeň. Údajne zaostáva celkovou kvalitou za štandardom ostatných svetových podujatí bieleho športu. I preto chcú miestne úrady za pomoci štátu počas jesene začať s výstavbou nového centrálneho dvorca pre 12.000 divákov, ktorý by mal byť otvorený v roku 2003. Zároveň by sa malo začať s výstavbou dvanástich krytých a ďalších šiestich až ôsmich otvorených dvorcov. Predtým však musia organizátormi turnaja v Toronte vyriešiť ešte jeden vážny problém. Po bankrote švajčiarskej firmy ISL musia totiž nájsť nového hlavného sponzora.

Súvisiace články