Obaja získali prvý titul. Mix na Roland Garros vyhral nemecko-japonský pár

Nemecko-japonský pár Tim Pütz a Miju Katová vyhral mix na Roland Garros 2023.
Nemecko-japonský pár Tim Pütz a Miju Katová vyhral mix na Roland Garros 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jún 2023 o 15:10

O titule rozhodol až zápasový tajbrejk.

Roland Garros 2023

Zmiešaná štvorhra - finále:

Tim Pütz, Miju Katová (Nem./Jap.) - Michael Venus, Bianca Andreescuová (N. Zél./Kan.) 4:6, 6:4, 10:6

PARÍŽ. Nemecký tenista Tim Pütz spoločne s Japonkou Miju Katovou sa stali víťazmi miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Vo štvrtkovom finále zdolali na parížskej antuke novozélandsko-kanadskú dvojicu Michael Venus, Bianca Andreescuová 4:6, 6:4, 10:6.

Obaja získali svoj prvý titul v mixe. Pre Pütza bolo doteraz grandslamovým maximom 2. kolo na vlaňajšom Australian Open, Katová štartovala v mixe na podujatí veľkej štvorky premiérovo v kariére.

Domov»Tenis»Obaja získali prvý titul. Mix na Roland Garros vyhral nemecko-japonský pár