Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Tenis: Tenisti SR verzus tenisti ČR na považskobystrickom ľade

TASR|28. nov 2001 o 15:58

Považská Bystrica 28. novembra (TASR) - Slovenskí tenisti na čele s Dominikom Hrbatým a Karolom Kučerom zohrajú vo štvrtok v Považskej Bystrici (17.

00 h) úvodný exhibičný hokejový zápas proti tenistom Českej republiky. Odveta tradičného súboja, ktorý trvá už sedem rokov, bude v sobotu Prahe. Výťažok exhibície poputuje pre potreby Detského domova v Považskej Bystrici.

"Kučera sa k nám pripojí po návrate zo svadobnej cesty, Ján Krošlák si počas svojho posledného turnaja v Prahe zranil nohu a tak ich účasť bude viac-menej symbolická," prezradil organizátor podujatia tréner slovenskej daviscupovej reprezentácie Branislav Stankovič a dodal: "V tíme budeme mať už tradične bývalého zápasníka Jozefa Lohyňu, ďalej Miloša Mečířa a trénerov fedcupového družstva. Posilnia nás Marián Vajda, či strelec Jozef Gönci."

Na Slovensku sa domácemu výberu ešte nepodarilo nad českými tenistami na ľade zvíťaziť. "Dvakrát bola remíza a asi v štyroch zápasoch v Česku sme vyhrali my. Určite nás to motivuje, ale hlavný cieľ je prispieť na Detský domov v Považskej Bystrici. Dúfam, že ľudia prídu v hojnom počte, veď vstupné 20 korún na dospelú osobu a polovicu na dieťa sme volili zámerne," prezradil B. Stankovič.

Vo výbere Česka by nemal chýbať Petr Korda, či Leoš Friedl, ktorý tento rok spolu so Slovenkou Danielou Hantuchovou zvíťazil vo finále miešanej štvorhry vo Wimbledone. Súčasťou podujatia, ktoré bude moderovať dvojica Jozef Pročko, Pavol Chovanec bude autogramiáda, na ktorej sa zúčastní aj bývalý futbalový reprezentant Dušan Tittel a kanoista Slavomír Kňazovický.

Súvisiace články