Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tenis: Tenisti polemizujú o kvalite povrchu dvorcov v Melbourne Parku

TASR|15. jan 2001 o 14:01

Melbourne (TASR) - Zranenie dvoch hráčov hneď v prvý deň grandslamového turnaja Australian Open a nepekný pád Američanky Jennifer Capriatiovej v zápase so slovenskou tenistkou Henrietou Nagyovou, vyvolali znova kritické pohľady na dvorce v Melbourne Parku

.

Americká tenistka Brie Rippnerová musela pre zranenie členka vzdať zápas svojej krajanke štvrtej nasadenej Monike Selešovej. Maročanovi Younesovi El Aynaouimu sa v druhom sete zápasu proti švajčiarskemu súperovi Ivovi Heubergerovi obnovilo nedávne zranenie kolena a za stavu 2:6, 4:5 musel zápas vzdať.

Dvadsaťštyriročná Američanka Jennifer Capriatiová sa v stretnutí proti Slovenke Henriete Nagyovej pošmykla pri podávaní a zranila si pravý členok. To všetko sa udialo pri mečbale americkej tenistky, ktorá nakoniec po ošetrení dotiahla zápas do víťazného konca a vyhrala 2:6, 6:4, 7:5.

"Horúčava robí dvorce lepkavejšími. Myslím si, že organizátori sa snažili kurty oproti minulému roku spomaliť. Musia povrch každoročne obnovovať, cítila som sa akoby som hrala na novom kurte," vyjadrila sa o kvalite dvorcov v Melbourne Parku Capriatiová.

Reparovanie povrchu dvorcov je na Australian Open považované za rutinu a deje sa to každý rok. Minulý rok hráči namietali, že bol povrch veľmi rýchly. Organizátori turnaja a špecialisti na tenisové podklady a povrchy sa pokúsili vymyslieť niečo, čo by skombinovalo rýchlosť povrchu a zároveň jeho pohodlnosť pre hráčov. Výsledkom je materiál, ktorým boli dvorce v Melbourne Parku pokryté v roku 1999.

"Kurty majú tendenciu byť lepkavé, hlavne pri dopade slnečných lúčov. Myslím, že sú o niečo pomalšie ako minulý rok. Aj tak je však vždy zaujímavé hrať po prvýkrát na grandslamovom turnaji na nových dvorcoch," povedal obhajca austrálskeho prvenstva z lanského roka Američan Andre Agassi, ktorý si v prvom kole poradil s českým tenistom Jiřím Vaněkom.

Súvisiace články