Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Švarc prehral v 1. kole Australian Open so Schüttlerom

TASR|16. jan 2001 o 10:22

Melbourne 16. januára (TASR) - Slovenský tenista Ladislav Švarc prehral v 1. kole úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open v Melbourne Parku s Rainerom z Nemecka v štyroch setoch 5:7, 6:4, 6:7 (4), 4:6. Zo siedmich slovenských reprezentantov,

ktorí boli zatiaľ v akcii, sa do 2. kola prebojovali iba Janette Husárová a Dominik Hrbatý.

Švarc (249. v rebríčku ATP) sa do hlavnej súťaže, ktorá bola jeho debutom na grandslamových turnajoch, prebojoval z kvalifikácie. Minuloročnému finalistovi bratislavského challengrového turnaja Schüttlerovi (60. v ATP) bol počas celého stretnutia viac ako vyrovnaný súperom. Po prehranom úvodnom sete sa 22-ročnému slovenskému reprezentantovi podarilo získať druhé dejstvo, no v tretej sade prehral v tajbrejku. O postupujúcom do 2. kola rozhodol posledný set, v ktorm mal viac šťastia na rakete nemecký tenista.

Výsledok - muži - 1. kolo: LADISLAV ŠVARC (SR) - Rainer Schüttler (Nem.) 5:7, 6:4, 6:7 (4), 4:6.