Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenis: Sugijamová premenila mečbal zásluhou Hantuchovej zdržovania

TASR|Publikované 1. aug 2002 o 10:06

San Diego 1. augusta (TASR) - Za kurióznych okolností podľahla slovenská tenistka Daniela Huntuchová v druhom kole medzinárodného turnaja WTA Acura ...

San Diego 1. augusta (TASR) - Za kurióznych okolností podľahla slovenská tenistka Daniela Huntuchová v druhom kole medzinárodného turnaja WTA Acura Classic v San Diegu (750.000 dolárov) Japonke Ai Sugijamovej v troch setoch 4:6, 6:1, 5:7. V rozhodujúcom treťom potrestal rozhodca 19-ročnú rodáčku z Popradu dvoma trestnými fiftínmi za zdržovanie, druhý verdikt prišiel dokonca pri mečbale súperky a znamenal koniec zápasu.

Podľa pravidiel WTA musí hráčka začať hrať do 20 sekúnd od skončenia predchádzajúcej výmeny. Po troch porušeniach môže dokonca prísť ku kontumácii. Hantuchová dostala od rozhodcu prvé varovanie v druhej hre tretieho setu. V jedenástej hre už empajrový rozhodca Denis Overberg slovenskú jednotku potrestal a po výmene strán pri podaní Hantuchovej, ktorá odvracala mečbal, ďalším trestným fiftínom ukončil po 133 minútach celé stretnutie.

"Odkedy pôsobím v tenisovom prostredí, neviem o prípade, že by takáto situácia nastala pri mečbale. Rozhodca však konal presne v duchu pravidiel," uviedla suvervízorka WTA Clare Woodová.

"Bola som veľmi prekvapená verdiktom rozhodcu. Bol to kvalitný i dramatický zápas, jeho záver ma však sklamal. Stalo sa mi to po prvý raz, avšak teraz sa s tým už nedá nič robiť," uviedla štvrťfinalistka nedávneho Wimbledonu, ktorá sa počas zápasu dopustila 72 nevynútených chýb a dodala: "Hrala som rovnakým spôsobom ako obvykle. Určite som to nerobila úmyselne."

Rovnako prekvapená bola aj Hantuchovej súperka. "Je pravdou, že mala medzi výmenami dlhšie prestávky, ale zo záveru duelu mám aj ja zmiešané pocity. Radšej by som vyhrala za normálnych podmienok," uviedla víťazka, ktorá sa dala pred rozhodujúcim gemom päť minút ošetrovať.

pe ph

Súvisiace články