Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis: Štvrťfinále Fed Cupu v Bratislave, baráž DC s Rumunskom v Prešove

TASR|Publikované 10. máj 2002 o 15:29

Bratislava 10. mája (TASR) - Vedenie Slovenského tenisového zväzu (STZ) určilo v piatok za dejisko štvrťfinálového stretnutia Pohára federácie s Francúzskom ...

Bratislava 10. mája (TASR) - Vedenie Slovenského tenisového zväzu (STZ) určilo v piatok za dejisko štvrťfinálového stretnutia Pohára federácie s Francúzskom (20. a 21. júla) bratislavskú halu Incheby. Barážový zápas o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s Rumunskom (20. až 22. septembra) by sa mal uskutočniť v prešovskej športovej hale. Oba duely odohrajú na taraflexe, no dejiská ešte podliehajú schváleniu Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF).

"Musíme žiadať o výnimku, pretože štvrťfinále Fed Cupu už musí byť pred štvortisícovým hľadiskom, čo Incheba nespĺňa. V Prešove sme už vlani v barážovom súboji Davisovho pohára s Chile dostali výnimku, ale činovníci ITF nás upozornili, že naposledy," informoval generálny sekretár STZ Igor Moška a dodal: "Dúfame, že nám teraz znovu vyhovejú. Na Slovensku zatiaľ nemáme vhodný tenisový stánok, kde by sa zápasy tohto rangu mohli podľa reglementov ITF uskutočniť."

Členky fedcupového tímu chceli hrať s Francúzkami v Bratislave, no na betónovom povrchu. Dejisko majú síce podľa svojho želania, no betón vystriedal taraflex. "Dôvod je jednoduchý. Nemáme kde postaviť betónový kurt! Nejde o peniaze, ale skutočne u nás nie je vhodný priestor," objasnil zmenu navrhovaného povrchu I. Moška, ktorý možnosť, že ITF výnimku Slovensku pre tento rok neudelí, nepripúšťa: "Nechcem o tom ani uvažovať. Ak by sa tak stalo, budeme ich žiadať, aby svoje stanovisko prehodnotili. Pokiaľ nemáme dokončené Národné tenisové centrum, nespĺňame príslušné predpisy."

mi mp

Súvisiace články