Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tenis: Štrnásty ročník Hopmanovho pohára bez Slovákov, ale s Hewittom

TASR|27. dec 2001 o 13:24

Perth 27. decembra (TASR) - Najväčším ťahákom 14. ročníka prestížneho turnaja o Hopmanov pohár, ktorý odštartuje v piatok v austrálskom Perthe, bude ...

Perth 27. decembra (TASR) - Najväčším ťahákom 14. ročníka prestížneho turnaja o Hopmanov pohár, ktorý odštartuje v piatok v austrálskom Perthe, bude domáci tenista a svetová jednotka Lleyton Hewitt. Hewittovou partnerkou v domácom tíme na týchto majstrovstvách sveta miešaných tímov, ktoré v úvodnom ročníku (1989) vyhrala slovensko-česká dvojica Miloslav Mečíř, Helena Suková a pred štyrmi rokmi slovenský pár Karol Kučera, Karina Habšudová, je Alicia Moliková. Slovensko tentoraz na turnaji nebude mať zastúpenie.

Okrem turnajovej dvojky Austrálie si účasť zabezpečili najvyššie nasadené USA (Jan-Michael Gambill, Monica Selešová), turnajová dvojka Španielsko (Tommy Robredo, Arantxa Sanchezová-Vicariová), štvorka Belgicko (Xavier Malisse, Kim Clijstersová), Francúzsko (Arnaud Clement, Virginie Razzanová), Švajčiarsko (Roger Federer, Miroslava Vavrinecová) a Argentína (Mariano Zabaleta, Paola Suarezová). O posledné ôsme miesto sa vo vzájomnom súboji stretnú Taliansko s Gréckom. Osem tímov je rozdelených do dvoch štvorčlenných skupín. V A-skupine figurujú USA, Belgicko, Francúzsko, Taliansko/Grécko, v B-skupine Austrália, Španielsko, Argentína a Švajčiarsko.

Tento ročník bude bez slovenskej účasti, vlani v Perthe štartovala dvojica Dominik Hrbatý, Henrieta Nagyová. Hrbatý s Nagyovou vtedy podľahli USA (Gambill, Selešová) 0:3, zdolali Belgicko (Clijstersová, Olivier Rochus) 2:1 a podľahli Rusku (Jelena Lichovcevová, Marat Safin) 1:2. Titul obhajuje Švajčiarsko, tentoraz bez ženskej jednotky Martiny Hingisovej.

Program 14. ročníka Hopmanovho pohára:

29. decembra: Taliansko - Grécko

30. decembra: Austrália - Švajčiarsko, Španielsko - Argentína

31. decembra: USA - Francúzsko

1. januára: Belgicko - Taliansko/Grécko, Španielsko - Švajčiarsko

2. januára: Austrália - Argentína, USA - Taliansko/Grécko

3. januára: Belgicko - Francúzsko, Austrália - Španielsko, Argentína - Švajčiarsko

4. januára: USA - Belgicko, Francúzsko - Taliansko/Grécko

5. januára: finále (víťaz A-skupiny - víťaz B-skupiny)

Súvisiace články