Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Tenis: Stich zrejme povedie daviscupový tím Nemecka

TASR|7. sep 2001 o 16:24

Berlín 7. septembra (TASR) - Najhorúcejším kandidátom na obsadenie postu kapitána nemeckého daviscupového tímu v tenise je bývalý víťaz Wimbledonu Michael ...

Berlín 7. septembra (TASR) - Najhorúcejším kandidátom na obsadenie postu kapitána nemeckého daviscupového tímu v tenise je bývalý víťaz Wimbledonu Michael Stich. Uviedol to prezident Nemeckej tenisovej federácie (DTB) Georg von Waldenfels.

"Máme niekoľko kandidátov, ale s pánom Stichom prebehli už aj prvé rokovania. Podľa všetkého sa dohodneme a do konca septembra uzavrieme zmluvu," povedal Waldenfels vo štvrtok v New Yorku na US Open. Šéf nemeckého tenisu zároveň potvrdil, že oslovili s ponukou aj Borisa Beckera. Ten ju však odmietol s odôvodnením, že je momentálne pracovne aj časovo vyťažený.

Nemecký daviscupový tím je bez svojho šéfa od začiatku týždňa, kedy rezignoval na svoju funkciu nehrajúci kapitán Carl-Uwe Steeb. Dôvodom bola vlna kritiky, ktorá sa zniesla na jeho hlavu po neúspešnom vystúpení jeho zverencov v aprílovom štvrťfinálovom stretnutí proti Holandsku (1:4).

Súvisiace články