Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Tenis: Stich chce ísť s tímom Nemecka až do finále DC a kritizuje profesionálov

TASR|15. dec 2001 o 17:03

Hamburg 15. decembra (TASR) - Bývalý wimbledonský šampión Michael Stich má vo svoje novej funkcii kapitána nemeckého tenisového tímu v Davisovom pohári ...

Hamburg 15. decembra (TASR) - Bývalý wimbledonský šampión Michael Stich má vo svoje novej funkcii kapitána nemeckého tenisového tímu v Davisovom pohári len tie najvyššie ambície.

"S Kieferom, Haasom, Schuttlerom a Prinosilom sa môžeme, ak všetci podajú optimálne výsledky, prebojovať do semifinále, ba i do finále," vyhlásil Stich pre Welt am Sonntag. "Všetci v Nemecku si musia uvedomiť, že Daviscup má stále vysoký kredit. Po grandslamových turnajoch je to najdôležitejší titul." Za prvým súperom vo Svetovej skupine pocestuje nemecké družstvo do Záhrebu, kde sa 8.-10. februára sa stretne s Chorvátskom.

Ani dnes, desať rokov po Stichovom najväčšom športovom úspechu vo Wimbledone sa podľa neho profesionáli povahovo príliš nezmenili. "Aj my sme bývali prehnane márnomyseľní," priznáva Stich. "Mali sme ale tú výhodu, že za nás hovorili naše veľké úspechy."

Napriek tomu vidí dnes 33-ročný nástupca Carla-Uwe Steeba rozdiely: "Moja generácia sa snažila udržiavať otvorené a priateľské vzťahy. Po zápase sme si často šli spolu zahrať golf. Dnes už si nie som istý, či stojí na najvyššej priečke hodnôt športový úspech alebo finančný zisk. Je dôležitejšie ako sa prezentujem, než vyhrať za každú cenu."

Súvisiace články