Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Tenis: Stich by prijal prácu pre Britský tenisový zväz

TASR|6. nov 2002 o 16:08

Londýn 6. novembra (TASR) - Bývalý nemecký tenista Michael Stich vylúčil ďalšiu spoluprácu s domácou tenisovou federáciou, vie si však predstaviť svoju ...

Londýn 6. novembra (TASR) - Bývalý nemecký tenista Michael Stich vylúčil ďalšiu spoluprácu s domácou tenisovou federáciou, vie si však predstaviť svoju budúcnosť v Britskom tenisovom zväze (LTA).

"Ak mi dá britská strana ponuku, možno ju prijmem. Spoluprácu s nemeckou federáciou nepredpokladám. Má vážne finančné problémy a v jej radoch vládne príliš veľké sebavedomie. Ani samotný prezident federácie ma zatiaľ nepresvedčil, že urobil zmeny v prospech zlepšenia úrovne tenisu v našej krajine," povedal wimbledonský šampión z roku 1991.

Stich v septembri odstúpil z postu kapitána nemeckého daviscupového tímu. Dôvodom jeho rezignácie bol odmietavý postoj reprezentantov Tommyho Haasa a Rainera Schüttlera voči jeho úmyslu povolať na stretnutie s Venezuelou legendárneho Borisa Beckera. Obaja dokonca pohrozili bojkotom zápasu v prípade, že Stich Beckera nominuje.

Súvisiace články