Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Stankovič uvažuje o rezignácii na post trénera daviscupového tímu

TASR|Publikované 24. sep 2002 o 15:42

Bratislava 24. septembra (TASR) - Dlhoročný tréner slovenského daviscupového tímu Branislav Stankovič priznal, že po skončení neúspešného barážoveho ...

Bratislava 24. septembra (TASR) - Dlhoročný tréner slovenského daviscupového tímu Branislav Stankovič priznal, že po skončení neúspešného barážoveho stretnutia o účasť vo svetovej skupine proti Rumunsku v Prešove (1:4) uvažoval, že Slovenskému tenisovému zväzu ponúkne svoju rezignáciu.

"Koncom roka mi vyprší platná zmluva a bezprostredne po zápase som uvažoval o tom, že ukončím svoje pôsobenie vo funkcii trénera daviscupového tímu. O tejto záležitosti sa však definitívne rozhodne až koncom roka, veľa bude záležať aj od názorov vedenia zväzu, nehrajúceho kapitána Miloša Mečíra a samotných hráčov," prezradil B. Stankovič a vysvetlil: "Ak vyjadria vôľu, aby som pokračoval v úlohe trénera, som pripravený im vyhovieť. Uvedomujem si však, že zostupom z elitnej skupiny Davisovho pohára skončila jedna etapa a možno by bolo prospešné priniesť určité oživenie príchodom novým ľudí. V prípade, ak by som už nepôsobil vo funkcii trénera, chcem aj naďalej pracovať v prospech slovenského tenisu. V tomto roku som prezval patronát nad organizáciou dvoch turnajov Futures na Slovensku a v Čechách, v budúcnosti chcem tieto aktivity ešte ďalej rozvíjať."

Súvisiace články