Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: Srichaphan sa chce dostať do prvej desiatky, pomôcť mu majú modlitby

TASR|Publikované 6. nov 2002 o 13:25

Bangkok 6. novembra (TASR) - Thajský tenista Paradorn Srichaphan verí, že budhistické modlitby a niektoré povery mu pomôžu prebojovať sa do prvej desiatky ...

Bangkok 6. novembra (TASR) - Thajský tenista Paradorn Srichaphan verí, že budhistické modlitby a niektoré povery mu pomôžu prebojovať sa do prvej desiatky svetového rebríčka.

Dvadsaťtriročný Thajčan, ktorého jeho súperi prezývajú "budhistický bombardér", si v priebehu desiatich mesiacov zlepšil svoju pozíciu v rebríčku ATP zo 120. na 16. miesto. "V týchto dňoch sa modlím pred každým spánkom. Vďaka modlitbám som počas zápasu oveľa pokojnejší. Bez nich by som to nedotiahol až tak ďaleko," povedal Srichaphan.

Za úspechmi thajského tenistu vraj väzí aj tajomné červené tričko. "Mám len jedno jediné. Keď mám počas zápasu pocit, že môžem vyhrať, vymením si biele za červené. Doteraz to vždy vyšlo," povedal rodák z Bangkoku, ktorý sa počas trvania turnaja z poverčivostri prezlieka vždy v tej istej kabíne: "Ak je práve obsadená, čakám tak dlho, kým sa neuvoľní."

Srichaphan sa netají tým, že jeho cieľom v budúcom roku je dostať sa do elitnej desiatky: "Dúfal som, že sa v tomto roku prebojujem do prvej dvadsiatky, čo sa mi aj splnilo. Na budúci rok sa teda pokúsim dostať sa medzi prvých desiatich. Je to základný psychologický jav - ak presvedčíte samých seba, že niečo dokážete, potom sa vám to naozaj podarí," povedal.

Súvisiace články