Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tenis: Šrejber sa možno dostane von z "chládku"

TASR|Publikované 29. mar 2002 o 20:47

Praha 29. marca (TASR) - Bývalý česko-slovenský tenista a podnikateľ Milan Šrejber, ktorý je od 13.marca na výkone trestu v pražskej väzenskej nemocnici, ...

Praha 29. marca (TASR) - Bývalý česko-slovenský tenista a podnikateľ Milan Šrejber, ktorý je od 13.marca na výkone trestu v pražskej väzenskej nemocnici, bude možno prepustený na slobodu. Dnes totiž český minister spravodlivosti Jaroslav Bureš podal v tejto záležitosti sťažnosť na Najvyšší súd. Minister Bureš dospel k názoru, že bol porušený zákon v neprospech obvineného.

V septembri 2001 bol Šrejber na päť rokov odsúdený za zneužívanie informácií v obchodnom styku. Minister Bureš sa domnieva, že v celom procese sa vyskytlo viacero závažných chýb, súdne konanie bolo neúplné a súd podľa neho nedokázal všetky zákonné znaky trestného činu, z ktorého bol bývalý tenista obvinený.

M.Šrejber si mal začať odpykávať trest už koncom februára, zo zdravotných dôvodov však požiadal o odklad. Na základe rozhodnutia pražského mestského súdu bol v polovici marca po operácii nosných dutín prevezený do väzenskej nemocnice v Prahe.

(spravodajkyňa TASR Kamila Pešeková)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.