Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tenis: Šrejber s exprezidentom Sparty Machom vo väzení svorne perú

TASR|Publikované 13. máj 2002 o 12:56

Praha 13. mája (TASR) - Bývalý československý tenisový reprezentant a podnikateľ Milan Šrejber, ktorý si odpykáva trest v českobudějovickej väznici, ...

Praha 13. mája (TASR) - Bývalý československý tenisový reprezentant a podnikateľ Milan Šrejber, ktorý si odpykáva trest v českobudějovickej väznici, pracuje v práčovni.

Ako píšu dnešné Lidové noviny (LN), v práčovni skončil aj bývalý prezident futbalovej Sparty Petr Mach, ktorý je od minulého roku v pankráckej väznici. Obaja sa dostali za mreže za hospodárske delikty. Denník pripomína, že v práčovni pracoval aj prezident Václav Havel, ktorý bol ako najznámejší disident väznený v období komunizmu.

Podľa Šrejbrovho obhajcu Tomáša Krála vedenie väznice sľúbilo jeho klientovi, že v júni by mohol byť preradený na administratívne práce. Zdravotný stav Šrejbra, ktorý sa tesne pred nástupom trestu podrobil operácii nosných dutín, je podľa vedenia väznice dobrý.

Šrejber bol odsúdený na päť rokov väzenia za zneužívanie informácií v obchodnom styku. Klientov fondov, ktoré spravoval, pripravil o 13 miliónov korún. Za mrežami je od polovice marca a jeho zatknutie v nemocnici len dva dni po operácii nosných dutín zaplnilo prvé stránky novín.

Kauzou Milana Šrejbra by sa mal už v júni zaoberať Najvyšší súd v Brne. Má rozhodnúť o sťažnosti, ktorú v jeho prospech podal minister spravodlivosti Jaroslav Bureš. Ak jej vyhovie, bývalý tenista sa môže dostať z väzenia a o jeho prípade bude rozhodovať opäť pražský súd.

Šrejber sa dostal pred súd za obchody s cennými papiermi z roku 1996, ktorými zámerne obohatil obchodnú spoločnosť Šrejber Tennis Investing o 13 miliónov korún na úkor Šrejbrovej investičnej spoločnosti, ktorá spravovala dva podielové fondy patriace akcionárom z kupónovej privatizácie. Súd ho v januári 2001 odsúdil na päť a pol roka väzenia. Po odvolaní sa však po 25 dňoch dostal na slobodu na päťmiliónovú kauciu.

(spravodajkyňa TASR Katarína Korgová) juh mi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.