Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenis: SR-Rusko 1:2, Dementievová vyhrala nad Nagyovou po dramatickom tajbrejku

TASR|22. júl 2001 o 20:27

Bratislava (TASR) - Ruský fedcupový tím sa ujal vedenia v stretnutí 2. kola Pohára federácie proti Slovensku, keď v súboji jednotiek oboch družstiev zvíťazila Jelena Dementievová nad Henrietou Nagyovou 6:3, 7:6 (7)

Slovensko - Rusko 1:2

Henrieta Nagyová - Jelena Dementievová 3:6, 6:7 (7)

Pre obe tímové jednotky to bolo už druhé vytúpenie na antuke hlavného dvorca bratislavského Slovana, na ich hre to však v úvode nebolo príliš vidno. Pred očami premiéra SR Mikuláša Dzurindu začala lepšie Dementievová, ktorá vďaka rýchlym nohám a trpezlivej hre získavala postupne miernu prevahu. Na jej prvý brejk za stavu 1:2 síce dokázala húževnatá Nagyová odpovedať rebrejkom v ôsmej hre, avšak 19-ročná Moskovčanka získala ďalšie podanie súperky a následne po 38 minútach aj prvý set v pomere 6:3.

Druhé dejstvo bol dramatickejšie a plné dlhých výmen. Lepšie ho začala Slovenka, keď sa po brejku dostala do vedenia 2:0. Potom však bojovná Dementievová získala tri hry za sebou. Rovnakou mincou však odpovedala i rodáčka z Nových Zámkov, avšak vlastné podanie za stavu 5:3 k vyrovnaniu stavu setov nevyužila. Naopak jedenásta hráčka sveta získala opäť tri hry za sebou, avšak ani jeden z troch mečbalov premeniť nedokázala. O ďalšom bode pre Rusko sa opäť rozhodlo v tajbrejku, v ktorom mali obe aktérky viacero možností na získanie setu, napokon sa však presadila podobne ako v zápase s Hantuchovou ruská tenisová nádej.

Na štvrtú dvojhru nastúpi proti Daniele Hantuchovej namiesto ruskej dvojky Line Krasnoruckej skúsená Jelena Lichovcevová. la pe pb