Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis: Slovensko zostáva vo svetovej skupine Fed Cupu

TASR|9. jan 2001 o 20:38

Bratislava 9. januára (TASR) - Vedenie Medzinárodnej tenisovej federácie v utorok potvrdilo účasť slovenských tenistiek vo svetovej skupine tohtoročného Pohára federácie.

Podľa nového modelu súťaže Slovensko teda s definitívnou platnosťou figuruje medzi 16-člennou elitou 39. ročníka ženskej tenisovej tímovej súťaže. Žrebovanie súťaže sa uskutoční 21. januára v austrálskom Melbourne počas úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open. Zápasy 1. kola sú na programe 23. apríla, ich víťazi postúpia do štvrťinále, zdolané tímy budú hrať o záchranu.

"Predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie povrdili, že dejiskom finálovej skupiny tohtoročného Pohára federácie bude jeden z tímov, ktoré tvoria 16-člennú elitu, hoci meno usporidateľa zatiaľ neoznámili. Pre nás je to výborná správa, lebo v prípade, ak by usporiadateľstvo finálovej skupiny pridelili krajine mimo šestnástky, Slovensko by zostúpilo a muselo tak hrať regionálnu kvalifikáciu. Verím, že v prípade priaznivého žrebu a výhody domáceho prostredia je v silách slovenského tímu postúpiť do štvrťfinále a vyhnúť sa tak boju o záchranu v súťaži. Pre naše dievčatá bol rok 2000 akýsi prechodný, v novom roku však ukazujú rast výkonnosti, čo je potešiteľné. Verím, že okrem ostrieľaných hráčok Nagyovej a Habšudovej sa čoraz viac budú presadzovať aj mladé talenty Suchá, Hantuchová či Cervanová," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Súvisiace články