Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Tenis: Slovensko takmer bez šance dostať sa na SP družstiev

TASR|20. nov 2001 o 15:46

Düsseldorf 20. novembra (TASR) - Organizátori Svetového pohára tenisových družstiev v nemeckom Düsseldorfe oznámili mená siedmich istých účastníkov budúceho ročníka (19.- 25. mája), ktoré sa kvalifikovali na podujatie na základe rebríčkového postavenia

dvoch najlepších hráčov na konci roka. Sú nimi Austrália, USA, Rusko, Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia a Švédsko. O poslednom tíme rozhodne voľná karta, Slovensko však nemá na jej udelenie takmer žiadnu šancu.

Slovenskí tenisti a víťazi turnaja z roku 200O na základe koncoročného rebríčkového postavenia dvoch najlepších hráčov Dominika Hrbatého a Karola Kučeru nefigurujú ani medzi prvou dvanástkou. Na udelenie voľnej karty si brúsi zuby hlavne domáce Nemecko, Chorvátsko a Argentína.

"Podľa môjho názoru sú naše šance na účasť v budúcom ročníku Svetového pohára družstiev skutočne minimálne, predpokladám, že posledné voľné miesto napokon pripadne domácemu Nemecku a aktivitu smerom k účasti na podujatí určite vyvinú aj Chorváti," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Poradie už kvalifikovaných krajín:

1. Austrália 8 (Hewitt, Rafter), 2. USA 13 (Agassi, Sampras), 3. Rusko (Kafeľnikov, Safin), 4. Španielsko (Ferrero, Corretja), 5. Francúzsko (Grosjean, Clement), 6. Veľká Británia (Henman, Rusedski), 7. Švédsko (Johansson, Enqvist).

la mp

Súvisiace články