Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Slovensko s Rumunskom prehralo 1:4

TASR|Publikované 22. sep 2002 o 17:39

Prešov 22. septembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v záverečnej dvojhre barážového zápasu o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára ...

Prešov 22. septembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v záverečnej dvojhre barážového zápasu o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára na taraflexe Mestskej športovej haly v Prešove s Victorom Hanescuom z Rumunska za 1:20 h v dvoch setoch 4:6, 6:7 (1). Slovensko prehralo s Romunskom v pomere 1:4 a po piatich rokoch vypadlo z elitnej skupiny do 1. skupiny euroafrickej zóny. Jediný bod zverencov Miloslava Mečířa získal ešte v piatok v úvodnej dvojhre Dominik Hrbatý výhrou nad Adrianom Voineom 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.

Dvadsaťročný Beck nastúpil na kurt namiesto pôvodne nominovaného Karola Kučeru, ktorý po rozhodujúcej prehre Hrbatého s Pavelom opustil aj so svojou rodinou Prešov. Talentovaný Beck už v 3. hre úvodného dejstva nevyužil výhodu svojho podania a pretože do konca setu sa mu nepodarilo brejknúť svojho súpera, za 32 minút prehral 4:6. V druhom sete sa rodák zo Zvolena dostal do tempa, pestrou hrou na sieti zaknihoval dôležité fiftíny, pričom mu vychádzala aj hra od základnej čiary. Záver setu ale Slovák nezvládol. V 11. hre za stavu 5:5 urobil dve dvojchyby, prehral svoj servis, rebrejkom sí síce vynútil tajbrejk, no v skrátenej hre získal iba jednu loptičku a zvýraznil tak prehru svojho tímu.