Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tenis: Slovensko pôjde na Hopmanov pohár s Hantuchovou a Hrbatým

TASR|Publikované 19. sep 2002 o 17:35

Perth 19. septembra (TASR) - Slovensko sa po ročnej prestávke opäť predstaví na Hopmanovom pohári miešaných tenisových družstiev, ktorý sa uskutoční ...

Perth 19. septembra (TASR) - Slovensko sa po ročnej prestávke opäť predstaví na Hopmanovom pohári miešaných tenisových družstiev, ktorý sa uskutoční v dňoch 28. decembra až 4. januára v austrálskom Perthe. Organizátori podujatia potvrdili, že v slovenských farbách budú štartovať ženská jednotka a momentálne jedenásta hráčka rebríčka WTA Daniela Hantuchova a daviscupový reprezentant Dominik Hrbatý.

Hantuchová, ktorá sa prebojovala do štvrťfinále na posledných dvoch grandslamových turnajoch vo Wimbledone a na US Open sa na dvorcoch v Perthe predstaví vôbec po prvý raz. Hrbatý, ktorému momentálne patrí v svetovom rebríčku 47. miesto, už atmosféru neoficiálnych majstrovstiev sveta miešaných družstiev okúsil na prelome rokov 2000 a 2001.

"Vzhľadom na dobré výsledky Hantuchovej v tomto roku som počítal s tým, že Slovensko môže dostať pozvánku na Hopmanov pohár a myslím si, že tam právom patrí. Daniela je dnes schopná zdolať hocijakú hráčku na svete a aj Dominikovi sa zvykne v Austrálii dariť, preto máme veľké šance dosiahnuť úspešný výsledok," povedal medzinárodný sekretár Slovenského tenisového zväzu Ľubomír Páleník.

Na Hopmanovom pohári, ktorý je pre tenistov vítanou generálkou pred úvodným grandslamovým turnajom roka Australian Open, sa z víťazstva v jeho 10. ročníku v roku 1998 tešili Karol Kučera a Katarína Habšudová.

la mp

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.