Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis: Slovenskí tenisti v 1. kole Davisovho pohára na pôde USA

TASR|18. okt 2001 o 14:02

Zürich 18. októbra (TASR) - Slovenskí tenisti sa v 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára 2002 stretnú s USA na súperovej pôde. Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo Widder Saale v Zürichu. Prvé kolo je na programe 8. až 10. februára

.

Slovensko figurovalo v koši medzi nenasadenými tímami, tenisti Spojených štátov amerických boli nasadenou šestkou. Bude to prvý vzájomný duel Slovenska s USA v tejto súťaži a žreb prisúdil výhodu domáceho prostredia zverencom nehrajúceho kapitána Patricka McEnroea. Tí pravdepodobne zvolia v zápase so Slovenskom tvrdý povrch.

Američania v prvom kole tohto ročníka Davisovho pohára prehrali vo Švajčiarsku 2:3 a iba nedávno úspešne bojovali s Indiou o zotrvanie medzi elitou, keď ju zdolali v pomere 4:1. V ich zostave vtedy figurovali v dvojhrách štvťfinalista US Open Andy Roddick a veterán Todd Martin a debloví špecialisti Jared Palmer a Donald Johnson, víťazi Wimbledonu. Tím nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa prehral v prvom kole s Ruskom a účasť vo svetovej skupine mu zabezpečil až víťazný barážový duel s Chile (3:2).

svetová skupina 2002, 1. kolo (8.-10. februára):

USA (6) - SLOVENSKO

Argentína - Austrália (1)

Francúzsko (2) - Holandsko

Španielsko (3) - Maroko

Veľká Británia - Švédsko (4)

Rusko (5) - Švajčiarsko

Česko - Brazília (7)

Chorvátsko - Nemecko (8)

mp mi

Súvisiace články