Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis: Slovenskí tenisti v 1. kole Davisovho pohára na pôde USA

TASR|18. okt 2001 o 17:00

Zürich 18. októbra (TASR) - Slovenskí tenisti sa v 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára 2002 stretnú s USA na súperovej pôde. Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo Widder Saale v Zürichu. Prvé kolo je na programe 8. až 10. februára.

Slovensko figurovalo v koši medzi nenasadenými tímami, tenisti Spojených štátov amerických boli nasadenou šestkou. Bude to prvý vzájomný duel Slovenska s USA v tejto súťaži a žreb prisúdil výhodu domáceho prostredia zverencom nehrajúceho kapitána Patricka McEnroea. Tí pravdepodobne zvolia v zápase so Slovenskom tvrdý povrch.

Američania v prvom kole tohto ročníka Davisovho pohára prehrali vo Švajčiarsku 2:3 a iba nedávno úspešne bojovali s Indiou o zotrvanie medzi elitou, keď ju zdolali v pomere 4:1. V ich zostave vtedy figurovali v dvojhrách štvťfinalista US Open Andy Roddick a veterán Todd Martin a debloví špecialisti Jared Palmer a Donald Johnson, víťazi Wimbledonu. Tím nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa prehral v prvom kole s Ruskom a účasť vo svetovej skupine mu zabezpečil až víťazný barážový duel s Chile (3:2).

Miloš Mečíř, nehrajúci kapitán SR: "Medzi nasadenými tímami boli veľmi silné družstvá a tak si nebolo príliš z čoho vyberať. Ak by sme však hrali doma, aspoň by sme mohli vybrať povrch. Predpokladám, že Američania zvolia betón, pretože domáce zápasy hrávajú zväčša na tomto povrchu. Davisov pohár je zvláštna súťaž a stať sa môže všeličo. Záležať bude na momentálnej forme, žiadny zápas nie je dopredu prehratý a my budeme bojovať o postup."

Igor Moška, generálny sekretár STZ: "Som optimistom, podľa mňa hrať s Američanmi vonku je dobrý žreb. Určite nie sme v pozícii outsidera, pričom vychádzam z toho, že vonku sme v Davisovom pohári podali vždy vynikajúce výkony. Okrem toho hrať asi nebudú Sampras ani Agassi a mladý americký tím bude doma určite pod tlakom. Škoda len, že práve v tom čase sa začínajú ZOH a tak bude asi problémom priniesť tento zápas aj divákom na Slovensku."

Žreb Svetovej skupiny Davisovho pohára 2002, 1. kolo (8.-10. februára):

USA (6) - SLOVENSKO

Argentína - Austrália (1)

Francúzsko (2) - Holandsko

Španielsko (3) - Maroko

Veľká Británia - Švédsko (4)

Rusko (5) - Švajčiarsko

Česko - Brazília (7)

Chorvátsko - Nemecko (8)

mp mi

Súvisiace články