Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Slovenky budú hrať proti Rusku na tvrdom povrchu. Moška: Je to najlepšia voľba

Na snímke slovenský fedcupový tím, zľava Daniela Hantuchová, Rebecca Šramková, Jana Čepelová, Kristína Kučová a nehrajúci kapitán Matej Lipták pred začiatkom baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Slovensko - Holandsko 22. apríla 2017 v Bratislave. (Autor: TASR)
TASR|16. okt 2017 o 13:55

Víťaz duelu (10.-11. februára) postúpi do baráže o svetovú skupinu.

BRATISLAVA. Slovenské tenistky odohrajú zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Rusku na harde v bratislavskom NTC.

TASR o tom informoval generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. Víťaz duelu (10.-11. februára) postúpi do baráže o svetovú skupinu.

O povrchu sa rozhodlo po poradie vedenia STZ s nehrajúcim kapitánom slovenského tímu Matejom Liptákom.

"Rozhodli sme sa pre hard, lebo práve na ňom dosahujú dve najlepšie slovenské tenistky Dominika Cibulková s Magdalénou Rybárikovou najlepšie výsledky.

Hrať sa bude na tvrdom povrchu DecoColor. Rusky sú pre náš tím veľkou výzvou. Je to niekoľkonásobný víťaz Pohára federácie, ktorý dlho hral vo svetovej skupine," povedal Moška.

Slovenky prehrali v apríli v baráži na antuke v NTC s Holandskom 1:4 a nepostúpili medzi najlepšiu osmičku.

Nádej zahrať si v roku 2018 medzi elitou definitívne zhasla na augustovom valnom zhromaždení ITF v Hočiminovom meste. Vo Vietname totiž neschválili návrh na rozšírenie svetovej skupiny z ôsmich na šestnásť tímov.

Vo fedcupovej histórii pôjde už o štvrtý vzájomný zápas oboch krajín, v troch predchádzajúcich boli úspešné Rusky.

Doposiaľ posledný raz sa tímy stretli v semifinále svetovej skupiny v apríli 2013 v moskovskom Krylatskom.

Slovenky viedli po úvodných dvojhrách 2:0, Rusky však zápas otočili. Rozhodujúci bod vybojovali vo štvorhre výborné deblistky Jekaterina Makarovová s Jelenou Vesninovou.

Súvisiace články