Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis: Slovenky podtrhli kvalitu turnaja EuroTel Slovak Indoor

TASR|22. okt 2001 o 09:39

Bratislava 22. októbra (TASR) - V poradí už tretí ročník tenisového turnaja WTA EuroTel Slovak Indoor, ktorý sa v nedeľu skončil na dvorcoch bratislavskej ...

Bratislava 22. októbra (TASR) - V poradí už tretí ročník tenisového turnaja WTA EuroTel Slovak Indoor, ktorý sa v nedeľu skončil na dvorcoch bratislavskej Incheby finálovými súbojmi dvojhry a štvorhry, sa napriek neúčasti výraznej hviezdy Tour niesol v znamení vysokej športovej kvality. K úspešnému priebehu podujatia prispeli aj slovenské hráčky, pričom jedna z nich Martina Suchá sa prebojovala až do finále, kde podľahla premožiteľke ďalšej domácej tenistky Ľudmily Cervanovej zo semifinále - Talianke Rite Grandeovej.

"Som rád, že do finále postúpila naša reprezentantka, verím, že tento výsledok pre ňu bude povzbudením do ďalších turnajov," konštatoval po finále riaditeľ podujatia Igor Moška a pokračoval: "V hlavnej súťaži sa predstavilo päť Sloveniek, okrem Suchej Cervanová, ktorá postúpila do semifinále, Hrozenská skončila svoju púť v 2. kole, Kurhajcová a Dlhopolcová hneď v úvodnom. Jednoznačne sme s ich účinkovaním spokojní. Cervanová ukázala veľký potenciál, pred Suchou, ktorá sa z kvalifikácie dostala až do boja o titul treba dať klobúk dole. Lenka Dlhopolcová má fantastický forhend a budúcnosť pred sebou a môžem povedať, že z mladej Jarmily Gajdošovej, ktorá štartovala v kvalifikácii, rastie výborná hráčka. O taký rok, dva môže mať Slovensko v prvej stovke svetového rebríčka pokojne až osem hráčok, čomu určite napomohol aj náš Slovak Indoor. Je pravda, že diváci tu nemali možnosť vidieť nejakú hviezdu z Top 10, ale na tomto ročníku štartovali hráčky s takým rebríčkovým postavením, aký podľa môjho názoru nemal a ani nebude mať v tomto roku žiaden turnaj s dotáciou 110.000 dolárov. Účasť domácej špičky je veľmi citlivá téma. Je naším záujmom, aby sme do Bratislavy dotiahli Nagyovú, resp. Hantuchovú, ale je to vec zložitých rokovaní. Ťahákom bola Bedáňová, škoda len, že v dvojhre vypadla už v úvodnom kole."

Sklamaním bola malá návštevnosť v prvých piatich hracích dňoch. "V sobotu a v nedeľu bolo hľadisko zaplnené, podobne tomu bolo aj v predchádzajúcich dvoch ročníkoch. Finále bolo vyvrcholením napriek tomu, že trvalo pomerne krátko, určite divákov uspokojilo," podotkol I. Moška.

Generálnym sponzorom turnaja bola poslednýkrát spoločnosť EuroTel Bratislava a.s. "Na budúci ročník už budeme mať iného sponzora. Náš zväz v tomto roku organizoval dve kolá Pohára federácie, dve daviscupové, turnaj WTA a ešte nás čaká ATP Tatrabanka Slovak Open. Je to veľké sústo, náročné na finančné zdroje. Naša vízia je, aby sa v roku 2003 mužský i ženský turnaj spojili v jeden Slovak Open. Musíme získať generálneho sponzora, určiť taký termín, aby pritiahol domácu špičku a bol lákadlom pre zahraničných štartujúcich. Samozrejme, zvyšuje to nároky napríklad na tréningové plochy, ale ukazuje sa, že je to najschodnejšia cesta," načrtol blízku perspektívu generálny sekretár STZ I. Moška.

Súvisiace články