Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Slovenky naplno trénujú, Tarpiščev už v Bratislave

TASR|19. júl 2001 o 16:00

Bratislava 19. júla (TASR) - Slovenské fedcupové reprezentantky sa aj vo štvrtok dopoludnia v kompletnom zložení pripravovali na centrálnom dvorci bratislavského ...

Bratislava 19. júla (TASR) - Slovenské fedcupové reprezentantky sa aj vo štvrtok dopoludnia v kompletnom zložení pripravovali na centrálnom dvorci bratislavského Slovana na víkendové stretnutie 2. kola Pohára federácie, v ktorom si skrížia rakety s tenistkami Ruska. Podľa slov nehrajúceho kapitána je celý tím v psychickej pohode a Slovenky netrápia žiadne zdravotné problémy.

"Nad piatkovým žrebom veľmi nerozmýšľame. Našim hráčkam je v podstate jedno, či nastúpia na dvorec na prvú alebo druhú dvojhru. V minulosti hrávala Daniela Hantuchová radšej úvodné stretnutie, ale v súčasnosti jej nerobí žiadny problém odohrať druhý zápas. Ak by mohlo byť po mojom, prial by som si, aby v sobotu začínali jednotky oboch družstiev. To znamená Henrieta Nagyová v našom tíme a Jelena Dementievová v tíme Ruska. Je však jasné, že obe naše hráčky pôjdu v stretnutiach naplno, nech hrajú v poradí prvé alebo druhé," priblížil situáciu pred piatkovým žrebovaním v hoteli Danube nehrajúci kapitán Slovenska Peter Vajda.

Vo štvrtok dopoludnia pricestoval do Bratislavy aj prezident Ruského tenisového zväzu Šamil Tarpiščev, ktorého v Moskve zdržali povinnosti okolo volieb nového predsedu Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a voľby dejiska OH 2008. V popoludňajších hodinách by mala ruské družstvo doplniť aj posledná nominovaná hráčka Jelena Lichovcevová.

Súvisiace články