Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Tenis: Slováci vyhrali obe záverečné dvojhry a Luxembursko zdolali 3:2

TASR|6. apr 2003 o 20:26

Esch sur Alzette 6. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti budú v septembrovej baráži bojovať o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára. Dnes sa im proti ...

Esch sur Alzette 6. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti budú v septembrovej baráži bojovať o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára. Dnes sa im proti domácemu Luxembursku v Esch sur Alzette podarilo vyhrať obe záverečné dvojhry a otočiť tak nepriaznivý stav 1:2 po sobotňajšej štvorhre na 3:2.

Rozhodujúci tretí bod pre slovenský tím vybojoval daviscupový debutant Michal Mertiňák, ktorý za 179 minút zdolal Luxeburčana Mikea Scheidweilera 4:6, 6:3, 6:2, 6:4. Ešte pred tým vyrovnával na 2:2 Karol Beck, ktorý hladko porazil domácu jednotku Gillesa Müllera 6:4, 6:3, 6:3.

Mertiňák nezačal rozhodujúci súboj pred vypredanou halou Národného tenisového centra v druhom najväčšom luxemburskom meste dobre a už v tretej hre stratil svoje podanie. Za stavu 3:5 síce odvrátil jeden setbal súpera, ten však v nasledujúcom geme využil po 43 minútach druhý setbal a získal set pomerom 6:4.

V ďalšom priebehu zápasu však slovenský hráč spresnil údery, hral aktívnejšie, agresívnejšie a bližšie k základnej čiare, čím zatlačil Scheidweilera do defenzívy.

V štvrtej hre druhého setu sa Mertiňákovi podarilo prvýkrát vyhrať súperovo podanie, brejk udržal a po 43 minútach sa patril druhý set jemu v pomere 6:3. Treťom dejstve vzal slovenský hráč Scheidweilerovi servis dvakrát a set získal pomerne hladko za 33 minút 6:2.

Na úvod štvrtého setu si obaja hráči prehrali servis, v piatej hre pri podaní Scheidweilera však šiel do vedenia Mertiňák a zápas doviedol do víťazného konca 4:6, 6:3, 6:2, 6:4, hoci v poslednom geme musel odvracať dva brejkbaly.

Slováci tak v Luxembursku dokázali vyhrať bez dvoch najlepších hráčov Karola Kučeru a Domika Hrbatého a v septembri budú bojovať o budúcoročnú účasť vo svetovej skupine najprestížnejšej súťaže tenisových družstiev.

(spravodajca TASR Robert Sermek)

Súvisiace články