Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Tenis: Slováci v pondelok do Luxemburska aj so Zelenayom a Mertiňákom

TASR|30. mar 2003 o 14:04

Bratislava 30. marca (TASR) - Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš Mečíř odletí v pondelok do luxemburského Eschu - dejiska stretnutia ...

Bratislava 30. marca (TASR) - Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš Mečíř odletí v pondelok do luxemburského Eschu - dejiska stretnutia 2. kola prvej skupiny euroafrickej zóny (4. - 6. apríla) s kvartetom Karol Beck, Ladislav Švarc, Igor Zelenay a Michal Mertiňák.

Beck a Švarc figurujú v predbežnej štvorčlennej nominácii, nad štartom ďalších dvoch pôvodne nominovaných Karola Kučeru a Branislava Sekáča visí otáznik. "Karola stále pobolieva ľavé zápästie, v utorok skúsi hrať a podľa toho sa rozhodne, či priletí do Luxembuska alebo nie. Pokiaľ ide o Sekáča, jeho štart je dosť nepravdepodobný, nakoľko Braäo má chronické problémy s platničkou. V prípade, že Kučera ani Sekáč nebudú môcť hrať, nehrajúci kapitán oznámi zmeny v nominácii a voľba padne s najväčšou pravdepodobnosťou na Zelenaya a Mertiňáka," informoval medzinárodný sekretár Slovenského tenisového zväzu Ľubomír Páleník.

V súčasnosti druhý najlepší slovenský hráč Dominik Hrbatý zatiaľ nezmenil svoje avizované rozhodnutie neštartovať v Luxembursku, pretože sa chce pripravovať na antukovú sezónu. Luxemburčania by mali na zápas nastúpiť v zostave Gilles Müller, Mike Scheidweiler, Gilles Kremer, Pascal Schaul.

Súvisiace články