Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Slováci v Pekingu nesklamali

TASR|24. aug 2001 o 20:42

Peking 24. augusta (TASR) - V úmornej 30-stupňovej horúčave vyradil Branislav Sekáč nasadený ako číslo 2 svojho "známeho" z juniorských turnajov Jana ...

Peking 24. augusta (TASR) - V úmornej 30-stupňovej horúčave vyradil Branislav Sekáč nasadený ako číslo 2 svojho "známeho" z juniorských turnajov Jana Sviglera z ČR 3:6, 6:3, 6:4.

"Bol to vyrovnaný a neľútostný boj o každú loptičku. Tak ako som prvý set prehral, mohol som aj vyhrať. Jano mal náskok táždňovej aklimatizácie, ja som si stihol na rozpálenom betóne zatrénovat len raz," povedal po zápase Sekáč.

Erik Csarnakovics mal namále, aby vypadol z turnaja bez pocty. S Čechom Kudrnáčom prehrával 1:6 a 3:5, no otočil stratený zápas na 7:5 a 5:4. Namiesto mečbalu však urobil dvojchybu, ktorú zopakoval aj za stavu 5:5. Ponúkol Kudrnáčovi šancu, a ten ju už nepustil. Vyhral 6:1, 5:7 a 7:5.

Erik Csarnakovics: "Pavel hral v prvom sete veľmi rýchlo, našťastie som sa dokázal chytiť, ale šancu som zbabral ako malý chlapec. O to viac ma prehra mrzí, viac ako pred dvoma rokmi v 3.kole s tým istým súperom.

Andrea Šebová, bronzová medailistka z Mallorky odchádzala z kurtu sklamaná. Nestačila na strojový tenis Belgičanky Tatonovej a prehrala 3:6, 1:6. Najvyššie nasadený pár vo štvorhre Hrozenská -Sekáč vyradil v 1. kole slovinskú dvojicu 6:1, 6:4.