Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tenis: Slováci sa postarali o najväčšie prekvapenie

TASR|4. dec 2001 o 16:30

Key Biscayne 4. decembra (TASR) - V známom tenisovom centre Key Biscayne na Floride sa začali majstrovstvá sveta družstiev chlapcov a dievčat do 18 rokov

. Šestnásť najlepších tímov z celého sveta v každej kategórii bojuje bojovať o prestížny Sunshine Cup (chlapci) a Connolly Continental Cup (dievčatá). Slovensko si vybojovalo postup na tieto majstrovstvá sveta v oboch kategóriách a chlapci (družstvo v zložení Peter čapkovič, Marko Miklo, František Polyák, kapitán Milan Martinec) sa už aj stačili postarať o najväčšie prekvapenie prvého dňa, keď zdolali prvý nasadený tím družstvo Argentíny 2:1.

Marko Miklo - Maximo Gonzales 6:4, 3:6, 6:2, Peter Čapkovič - Brian Dabul 7:5, 3:6, 6:4, František Polyák, Marko Miklo - Brian Dabul, Luciano Vitullo 4:6, 3:6.

V ďalšom stretnutí skupiny 1 sa stretnú s ôsmym nasadeným družstvom Brazílie.

Slovenské dievčatá (Dlhopolcová, Kurhajcová, Nociarová, kapitán Vladimír Habas) takisto vstúpili do súťaže úspešne, keď vo svojej skupine zdolali jednoznačne družstvo Alžírska 3:0.

Ľubomíra Kurhajcová - Sana Ben Salahová 6:0, 6:0, Lenka Dlhopolcová - Feriel Esseghirová 6:2, 6:1, Ľubomíra Kurhajcová, Lenka Dlhopolcová - Feriel Esseghirová, Assia Halová 6:4, 6:4

V ďalšom stretnutí nastúpia proti tímu Kórejskej republiky.

mi ki jch

Súvisiace články