Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis: Slováci odštartujú Hopmanov pohár proti Česku

TASR|Publikované 21. okt 2002 o 17:34

Perth 21. októbra (TASR) - Organizátori 15. ročníka Hopmanovho pohára miešaných tímov v austrálskom Perthe nasadili slovenský pár v zložení Daniela ...

Perth 21. októbra (TASR) - Organizátori 15. ročníka Hopmanovho pohára miešaných tímov v austrálskom Perthe nasadili slovenský pár v zložení Daniela Hantuchová, Dominik Hrbatý ako číslo 5. Slovensko bude štartovať v základnej B-skupine spolu s domácou Austráliou (2), tretím nasadeným Českom a Talianskom (7). V A-skupine figurujú najvyššie nasadená reprezentácia USA, Belgicko (4), Španielsko (6) a víťaz barážového zápasu Paraguaj - Uzbekistan.

Slovenská dvojica sa v úvodnom zápase 29. decembra stretne s českým párom Daja Bedáňová, Jiří Novák, o dva dni neskôr budú ich súpermi domáca Alicia Moliková so svetovou jednotkou Lleytonom Hewittom a v poslednom súboji v skupine ich 2. januára čaká taliansky pár Silvia Farinaová, Davide Sanguinetti. Do finále, ktoré je na programe 4. januára, postúpia víťazi základných skupín.

Už úvodný 1. ročník (1988/1989) Hopmanovho pohára vyhralo bývalé Česko-Slovensko, ktoré reprezentovali Miloslav Mečíř a Helena Suková. V samostatnej histórii slovenského tenisu vybojovali titul v 10. ročníku (1998/1999) Karol Kučera a Karina Habšudová. Zatiaľ poslednými slovenskými účastníkmi boli pred dvoma rokmi Dominik Hrbatý s Karin Habšudovou. Po prehre s USA 0:3, vyhrali nad Belgickom 2:1 a napokon podľahli Rusku 1:2.

A-skupina: USA (Serena Williamsová, James Blake), Belgicko (Kim Clijstersová, Xavier Malisse), Španielsko (Arantxa Sanchezová-Vicariová, Tommy Robredo), víťaz zápasu Paraguaj (Rossana Neffová-de Los Riosová, Ramon Delgado)/Uzbekistan (Iroda Tuľaganovová, Oleg Ogorodov)

B-skupina: Austrália (Alicia Moliková, Lleyton Hewitt), Česko (Daja Bedáňová, Jiří Novák), SLOVENSKO (Daniela Hantuchová, Dominik Hrbatý), Taliansko (Silvia Farinaová-Eliová, Davide Sanguinetti)

Program 15. ročníka Hopmanovho pohára:

sobota 28. decembra: Paraguaj - Uzbekistan

nedeľa 29. decembra: Austrália - Taliansko, Česko - SLOVENSKO

pondelok 30. decembra: Belgicko - Španielsko, Paraguaj/Uzbekistan

utorok 31. decembra: Austrália - SLOVENSKO

streda 1. januára: USA - Španielsko, Česko - Taliansko

štvrtok 2. januára: Belgicko - Paraguaj/Uzbekistan, Austrália - Česko, SLOVENSKO - Taliansko

piatok 3. januára: USA - Belgicko, Španielsko - Paraguaj/Uzbekistan

Finále je na programe v sobotu 4. januára a stretne sa v ňom víťaz A-skupiny s víťazom z B-skupiny.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.