Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis: Sklamaný Moška verí, že Národné tenisové centrum bude realitou

TASR|Publikované 26. apr 2002 o 12:19

Bratislava 26. apríla (TASR) - Slovenská vláda vo štvrtok rozhodla, že neposkytne už schválenú finančnú injekciu na výstavbu Národného tenisového centra ...

Bratislava 26. apríla (TASR) - Slovenská vláda vo štvrtok rozhodla, že neposkytne už schválenú finančnú injekciu na výstavbu Národného tenisového centra v Bratislave (NTC) vo výške 320 miliónov Sk. Podľa vicepremiéra pre ekonomiku Ivana Mikloša ide o projekt, ktorý síce bol schválený uznesením vlády, ale nie je krytý v rozdelení prostriedkov z SPP. "Nebude financovaný, teda nebude uskutočnený," povedal Mikloš.

"Samozrejme, že sme sklamaní rozhodnutím vlády i keď chápeme, že v súčasnej napätej finančnej situácii štátu sú dôležité investície aj do iných oblastí. Nevešiame však hlavy, sme rozhodnutí pokračovať vo výstavbe NTC podľa pôvodného plánu, hoci zatiaľ nemáme jasno v tom, odkiaľ zoberieme chýbajúce financie. Zväz totiž nedokáže sám zabezpečiť potrebnú sumu," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. Podľa jeho slov sa zatiaľ v projekte preinvestovalo asi 70 miliónov Sk a po fedcupovom zápase so Švajčiarskom sa podľa plánu bude rúcať centrálny dvorec a tenisová hala v areáli NTC. "Musíme hľadať alternatívne riešenia vzniknutej situácie, hoci to bude pre nás veľmi ťažké. Napriek všetkému verím, že už rozostavané Národné tenisové centrum v Bratislave vyrastie a začne naplno fungovať v termíne, ktorý sme si predsavzali, teda najneskôr od 31. augusta 2003."

NTC nemá byť iba bezduchým betónovým monštrom, už v ňom pod vedením skúsených trénerov Petra Vajdu, Ľubomíra Kurhajca, Milana Martinca a Petra Hubera prebieha príprava tenisových nádejí na čele s Karlom Beckom. Ďalšími členmi NTC sú Igor Zelenay, bratia Kamil a Peter Čapkovičovci, Lenka Dlhopolcová, Eva Fislová, Stanislava Hrozenská a Ľubomíra Kurhajcová. Do činnosti centra vlani zväz investoval 8,5 milióna korún, jeho hlavným cieľom je vychovať reprezentantov pre Pohár federácie a Davisov pohár. Dobudovanie areálu umožní minimálne zdvojnásobiť počet počet hráčov a hráčok. Jeho pýchou má byť centrálny dvorec so zatváracou strechou pre 4000 divákov, ďalšie kurty, ubytovacie a administratívne priestory.

Slovenský tenisový zväz ešte v roku 1999 odkúpil od Tenisového klubu Slovan Bratislava pozemok na Príkopovej ulici za 23 miliónov, ktoré poskytol Štátny fond telesnej kultúry. Výstavba NTC by sa mala podľa plánu ukončiť v prvom štvrťroku 2003.

Súvisiace články