Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Schüttlerománia v rodnom Korbachu vrcholí

TASR|24. jan 2003 o 22:28

Korbach 24. januára (TASR) - Postup nemeckého tenistu Rainera Schüttlera do semifinále grandslamového turnaja Australian Open sledovali okrem miliónov ...

Korbach 24. januára (TASR) - Postup nemeckého tenistu Rainera Schüttlera do semifinále grandslamového turnaja Australian Open sledovali okrem miliónov Nemcov aj žiaci základnej školy v Korbachu, ktorú kedysi finalista navštevoval.

Dvadsaťšesťročný Nemec porazil v semifinále Američana Andyho Roddicka po setoch 7:5, 2:6, 6:3, 6:3 a stal len druhým nemeckým tenistom po Borisovi Beckerovi, ktorý sa dostal do finále Australian Open v jeho 98-ročnej histórii. Vo finále ho čaká ďalší Američan Andre Agassi.

Schütlerovi rodičia Karl a Klara pozerali synov súboj v Melbourne s niekoľkými priateľmi pred televíznou obrazovkou. Hneď po zápase im šťastný tenista zavolal.

"Podľa mňa boli jeho šance na víťazstvo 50:50. Aj keby prehral, nebol by som sklamaný. Čokoľvek navyše je bonusom," povedal Karl novinárom.

Schüttler starší okrem toho prezradil, že jeho syn sa najskôr chcel stať futbalistom. "Veľakrát bol však sklamaný, že ho nikto nevybral hrať futbal, tak som ho zobral na tenis. Tak sa to začalo," povedal.

Rainera Schüttlera čaká duel s Agassim v nedeľu. "Obrátil som svet na hlavu," povedal po víťazstve. "Musíte mať sny, aby ste ich zrealizovali, inak je život nudný," povedal ďalej nadšený Nemec.

Od roku 1996 nedosiahol žiadny nemecký tenista finále grandslamového turnaja. Naposledy sa to v januári spomínaného roku podarilo Borisovi Beckerovi, ktorý vyhral Australian Open.

dw pb

Súvisiace články