Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tenis: Sanchezová-Vicariová s Robredom získali Hopmanov pohár

TASR|Publikované 5. jan 2002 o 11:09

Perth 5. januára (TASR) - Víťazom 14. ročníka Hopmanovho pohára miešaných družstiev v tenise sa stalo tretie nasadené Španielsko, ktoré vo finále zvíťazilo nad turnajovou jednotkou tímom USA 2:1.

V úvodnej dvojhre zvíťazila Monica Selešová nad nestárnucou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou v dvoch setoch 6:1, 7:6 (6) a USA viedlo 1:0. Španieli vyrovnali zásluhou Tommyho Robreda, ktorý nad Janom-Michaelom Gambillom zvíťazil až po trojsetovej bitke v pomere 6:3, 2:6, 7:6 (2). Rozhodujúci bod získalo Španielsko v mixe, v ktorom Sanchezová-Vicariová s Robredom nedali svojim súperom šancu a s prehľadom vyhrali 6:4, 6:2.

Sanchezová-Vicariová ako vôbec prvá hráčka získala druhýkrát v kariére túto cennú trofej, v roku 1990 v Perthe vyhrala spolu s bratom Emiliom. "Chcem sa poďakovať Tommymu. Ďakujem mu, že tu som mnou hral, pred sebou má sľubnú kariéru," povedala po poslednej loptičke šťastná Sanchezová-Vicariová a dodala: "Viem, čo Monica a Jan-Michael prežívajú, ale radovať sa mohol iba jeden pár." Devätnásťročný Robredo prežíval svoj doteraz najväčší úspech v kariére: "Je to fantastické, Arantxa je najväčšia hráčka v histórii španielskeho tenisu a pre mňa bolo cťou na tomto turnaji hrať spolu s ňou. Som tu po prvý raz, ak publikum bude chcieť, prídem o rok znova."

Smutná Selešová priznala kvality súpera: "Veľmi rada som znovu štartovala v Perthe, hoci sme hrali dobre, Španieli boli lepší." Jej partner Gambill ju doplnil: "Vydali sme zo seba všetko. S Monikou sme dobrí priatelia, som rád, že sme si opäť zahrali."

Výsledok:

Finále Hopmanovho pohára: Španielsko - USA 2:1 Arantxa Sancezová-Vicariová - Monica Selešová 1:6, 6:7 (6), Tommy Robredo - Jan-Michael Gambill 6:3, 2:6, 7:6 (2), Sanchezová-Vicariová, Robredo - Selešová, Gambill 6:4, 6:2.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.