Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tenis: Sanchezová-Vicariová oznámila ukončenie kariéry

TASR|Publikované 12. nov 2002 o 13:34

Barcelona 12. novembra (TASR) - Španielska tenistka Arantxa Sanchezová-Vicariová oznámila po 17 rokoch pôsobenia v profikolotoči ukončenie svoje bohatej ...

Barcelona 12. novembra (TASR) - Španielska tenistka Arantxa Sanchezová-Vicariová oznámila po 17 rokoch pôsobenia v profikolotoči ukončenie svoje bohatej a úspešnej kariéry.

"Nebolo to ľahké rozhodnutie, no cítim, že teraz nastal ten správny čas dať tenisu zbohom a venovať viac času osobnému životu," povedala Sanchezová-Vicariová.

Tridsaťročná reprezentantka krajiny z Pyrenejského polostrova má na svojom konte 29 turnajových prvenstiev na okruhu WTA vo dvojhre a 67 deblových titulov. Trikrát sa jej podarilo triumfovať na antukovom vrchole sezóny - druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži, jedno prvenstvo zaknihovala aj na US Open.

Sanchezová-Vicariová ďalej výrazne pomohla svojej krajine k piatim víťazstvám v Pohári federácie. V roku 1998 jej udelili najvýznamnejšie španielske športové ocenenie - Cenu princa z Astúrie.

Na svoje posledné vystúpenie v drese španielskeho fedcupového tímu nebude Sanchezová-Vicariová spomínať v dobrom, keď v tohtoročnom finálovom zápase v Maspalomase na ostrove Gran Canaria prehrala so Slovenkou Janette Husárovou 0:6 a 2:6 a navyše ju jeden z prítomných divákov slovne napadol. Za stavu 0:6, 0:1 jeden z domácich "tiežfanúšikov" zakričal: "Keď máš problémy s kondíciou, odleť z Gran Canaria a nechaj v tíme miesto mladším." V očiach päťnásobnej víťazky Pohára federácie sa zaleskli slzy a nespratníka pred inzultáciou rozhorčeného davu zachránil až zásah bezpečnostnej služby.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.