Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Tenis: Sanchezová-Vicariová nezíska zlato ani na svojej piatej olympiáde

TASR|16. aug 2004 o 09:48

Atény 16. augusta (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Arantxa Sanchezová-Vicariová dosnívala v Aténach sen o zlatej olympijskej medaile už v 1. ...

Atény 16. augusta (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Arantxa Sanchezová-Vicariová dosnívala v Aténach sen o zlatej olympijskej medaile už v 1. kole štvorhry, keď s krajankou Anabelou Medinovou Garriguesovou prehrali s argentínskym párom Paola Suarezová, Patricia Tarabiniová 7:6 (8), 5:7, 2:6. Napriek prehre Sanchezová-Vicariová zaznamenala rekord, keď ako prvá v tenisovej histórii sa zúčastnila piatej olympiády.

Arantxa Sanchezová-Vicariová je v súčasnosti členkou Španielskeho olympijského výboru a ako jediná sa zúčastnila na každom turnaji od OH 1988 v Soule, kedy sa tenis vrátil do olympijského programu. Získala na nich štyri medaily, avšak žiadnu zlatú. "Som rada, že som dokázala štartovať na piatich olympijských hrách. Tieto boli však zrejme posledné, takže po prehre som sklamaná," uviedla 32-ročná Španielka, ktorá aktívnu profesionálnu kariéru ukončila v roku 2002.

Súvisiace články