Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Sampras zohral v horúčave ďalší infarktový zápas

TASR|19. jan 2001 o 12:03

Melbourne (TASR): V ďalších stretnutiach tretieho kola mužskej dvojhry sa v horúcom počasí z postupu tešili favoriti - turnajová dvojka Rus Marat Safin, trojka Američan Pete Sampras i jeho krajan šestka Andre Agassi. So súťažou sa však rozlúčil trinásty n

asadený Francúz Cédric Pioline. Piaty deň bol zatiaľ najhorúcejším v doterajšom priebehu turnaja, teplota sa vyšplhala na 32 stupňov Celzia.

Tretí ťažký duel v sérii musel v Melbourne podstúpiť Pete Sampras, premožiteľ Karola Kučeru v prvom kole. Tentoraz ho na centrálnom dvorci mimoriadne potrápil Argentínčan Juan Ignacio Chela, s ktorým vyhral až po vyše troch hodinách v piatich setoch, keď už prehrával 1:2 na sety. Už predchádzajúce dva Samprasove zápasy trvali podobne dlho a vždy musel vynaložiť maximálne úsilie na postup ďalej. "Stále sa trápim, ale idem ďalej a verím, že môj čas ešte príde. Psychicky som na tom stále dobre," tvrdí Sampras, ktorý si v treťom sete od únavy sadol na stoličku čiarovej rozhodkyne a v tieni tam zotrval niekoľko sekúnd. Sampras nastúpi v osemfinále proti krajanovi Toddovi Martinovi. Ten vyradil nasadeného Piolina v štyroch setoch.

Agassiho súper v treťom kole Nemec David Prinosil odstúpil už po 68 minútach pre vyčerpanosť z tepla a tak sa miláčik ženskej časti publika nemusel na postup medzi šestnástku najlepších priveľmi namáhať. Prinosil odstúpil za stavu 6:7 a 0:5 zo svojho pohľadu, ale v tajbrejku prvého setu už viedol 6:2, aby ho napokon prehral 11:13.

Rus Marat Safin, osemfinálový súper Slováka Dominika Hrbatého, si bez problémov poradil s Čechom Michalom Tabarom 6:1, 6:1 a 6:4.

V ženskom pavúku sa darí nasadenej dvojke Lindsay Davenportovej z USA, ktorá hladko zdolala Talianku Silviu Farinovú 6:2 a 6:1 a v ďalšom kole ju čaká turnajová pätnástka Kim Clijstersová z Belgicka. Jej krajanka, vychádzajúca hviezda svetového Justine Heninová vyradila štrnástu nasadenú Sandrine Testudovú z Francúzska.

Súvisiace články