Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenis: Sampras uvažuje o ukončení kariéry po Wimbledone

TASR|24. jún 2001 o 11:21

Londýn 24. júna (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Pete Sampras v sobotňajšom rozhovore pre americkú televíznu stanicu TNT načrtol možnosť blížiaceho sa konca svojej bohatej kariéry. Podľa vlastných slov hodlá ukončiť kariéru v tom prípade, ak sa mu podarí triumfovať na blížiacom sa londýnskom grandslamovom turnaji.

Samprasov najväčší sen je v súčasnosti ešte aspoň raz triumfovať v prestížnom Wimbledone (doteraz tu vyhral sedemkrát) a potom definitívne skončiť. "Prial by som si odohrať tu, v Londýne, môj posledný a veľkolepý zápas kariéry. Ak sa mi podarí vyhrať a budem cítiť že som na vrchole, som rozhodnutý nadobro s tenisom skončiť. Možno však rozhodnutie ešte zmením. Kto môže vedieť presne, čo sa za mesiac stane? Cítim, že aj telo má už toho hrania a cestovania po turnajoch dosť. Možno skončím tento rok, možno až neskôr. Všetko sa uvidí po Wimbledone..."

Tenisový bohém Sampras doteraz získal už 13 grandslamových titulov a rád by pridal do svojej zbierky na londýnskej tráve i ten štrnásty. ma ph

Súvisiace články