Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Sampras sa proti Španielom v DC pokúsi získať sté víťazstvo na tráve

TASR|Publikované 4. apr 2002 o 12:33

Hamburg 4. apríla (TASR) - Sedemnásobný víťaz Wimbledonu Pete Sampras z USA sa v drese americkej reprezentácie bude v štvrťfinálovom zápase Davisovho ...

Hamburg 4. apríla (TASR) - Sedemnásobný víťaz Wimbledonu Pete Sampras z USA sa v drese americkej reprezentácie bude v štvrťfinálovom zápase Davisovho pohára proti Španielsku pokúsi získať svoje sté víťazstvo v kariére na tráve. Americký kapitán Patrick McEnroe po boku Samprasa nominoval veterána Todda Martina, tínejdžerskú hviezdu Andy Roddicka a Jamesa Blakea.

Američania sú 31-násobným víťazom Davisovho pohára, so Španielskom v ňom majú síce pozitívnu, no tesnú bilanciu 3:2. Naposledy im však Španieli v semifinále DC v roku 2000 na domácej antuke v Santanderi uštedrili zdrvujúcu porážku 0:5. Bývalá svetová jednotka Sampras, ktorý má na tráve bilanciu 99:17, nemyslí pred nadchádzajúcim zápasom na trávnatom povrchu v Houstone na odvetu za tvrdý debakel. "Čo bolo pred dvoma rokmi, bolo pred dvoma rokmi. Ja som tam ani nebol. Určite to nebude pomsta. Budem hrať na víťazstvo," povedal Sampras. Proti domácim budú na druhej strane kurtu stáť Španieli v zložení Alex Corretja, nováčik Tommy Robredo, Alberto Martin a Juan Barcells. Španielska jednotka Juan Carlos Ferrero vypadla z nominácie pre zranenie.

Súvisiace články