Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Sampras považuje Slovákov za nebezpečných protivníkov

TASR|Publikované 1. feb 2002 o 14:19

New York 1. februára (TASR) - Americký tenista Pete Sampras, ktorý nastúpi v drese svojej krajiny v stretnutí 1. kola Davisovho pohára proti Slovensku (8. - 10. februára v Oklahoma City), považuje zverencov nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa...

New York 1. februára (TASR) - Americký tenista Pete Sampras, ktorý nastúpi v drese svojej krajiny v stretnutí 1. kola Davisovho pohára proti Slovensku (8. - 10. februára v Oklahoma City), považuje zverencov nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa za silných protivníkov a očakáva dramatický zápas. Američan sa predstaví v najprestížnejšej mužskej tímovej súťaže takmer po dvojročnej prestávke.

"Slováci budú mimoriadne zdatnými protivníkmi a nečaká nás žiadna prechádzka ružovým sadom. Kučera i Krošlák sú mimoriadne skúsenými hráčmi, ktorý už absolovali množstvo turnajov i stretnutí Davisovho pohára a určite sa nenechajú ničím zastrašiť. Proti Kučerovi som odohral množstvo zápasov a vždy mi kládol veľký odpor, pamätám si najmä na štvrťfinálový duel na Australian Open v roku 1998, keď ma zdolal. Papierové predpoklady i médiá nás stavajú do úlohy favorita, no v tímovej súťaži človek nikdy nevie, čo sa môže prihodiť, Davisov pohár má predsa svoje zákonitosti," povedal Sampras.

Trinásťnásobný víťaz grandslamových turnajov priznal, že sa v Oklahome predstaví vôbec po prvý raz. "V Oklahome som skutočne ešte nikdy nehral ani na žiadnom turnaji a sám som zvedavý, ako si zvyknem na miestne dvorce. Dúfam však, že diváci nám pripravia skutočne domáce prostredie a budú nás neustále povzbudzovať. Verím, že sa dokážeme prebojovať do druhého kola," zakončil Sampras.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.